lv | ru | ee

Trīs svarīgākās uzturvielas bērna smadzeņu un redzes normālai attīstībai

Bērns liek puzliIkviens vecāks vēlas, lai viņa bērns augtu vesels. Un nav nekāds noslēpums, ka panākumu atslēga slēpjas veselīgā uzturā. Visiem zināms, ka kalcijs nepieciešams kaulu veselībai un C vitamīns - imunitātei.

Bet kādas uzturvielas svarīgi iekļaut bērna ēdienkartē, lai veicinātu smadzeņu un redzes veselību un attīstību?

  • Luteīns

Luteīns ir karotinoīds, ko iegūst no A vitamīna. Tas iesaistīts smadzeņu bioķīmiskajos procesos atbild par spēju mācīties, attīstīties un atcerēties. Tas ir nozīmīgs arī daudzos ar redzi saistītajos procesos. To iespējams uzņemt ar spinātiem, lapu kāpostiem, romiešu salātiem, cukini, sparģeļiem, brokoļiem, olas dzeltenumu, kukurūzu un sarkanajām vīnogām. 

  • E vitamīns

E vitamīns nepieciešams šūnu attīstībai. E vitamīns atrodams mandeļu, saulespuķu, saflora, rapšu un olīveļļās, lazdu riekstos, zemesriekstos, avokado, spinātos, brokoļos un burkānos. 

  • Dokozaheksaēnskābe (DHA)

DHA ir Omega-3 taukskābe, kas nepieciešama smadzeņu attīstībai. Lielisks DHA avots ir zivis: laši, foreles un sardīnes. Tāpat uzturviela atrodama valriekstos, mandelēs, indijas riekstos un pistācijās.

Tā kā bērni bieži vien ir izvēlīgi ēdāji, nav viegli ēdienkartē iekļaut produktus, kas satur šīs svarīgās uzturvielas. Maziem bērniem tāpat noteikti nav ieteicams dot svaigus riekstus un veselas, sēklām pilnas vīnogas. Jāņem vērā, ka daļa uzturvielu zūd arī ēdiena apstrādes un uzglabāšanas procesā.Orthomol Junior omega plus uzturvielu iepakojums

 

Kā nodrošināt pietiekamu luteīna, E vitamīna un Omega-3 uzņemšanu ikdienā?

Ērts veids kā vecākiem, tā bērniem ir kvalitatīvi uztura bagātinātāji.

Orthomol produktu klāstā pieejmai uztura bagātinātājs bērniem