lv | ru | ee

Lai bērniņš piedzimtu vesels

Vecāku rokas un jaundzimuša bērniņa pēdas.Kad divi cilvēki nolemj par labu ģimenes pieaugumam, viņi vēlas būt labi vecāki – atbildīgi, rūpīgi, gādīgi un mīļi, nodrošinot savai atvasei vislabāko iespējamo dzīvi.  
Tiek domāts par to, kāda būs bērnistaba, kur maziņais čučēs, - kādā krāsā būs sienas un kādas mēbeles, tiek plānoti cik vien iespējams kvalitatīvi rati un autosēdeklītis, un stilīgas drēbītes, rotaļlietas. Vecāki atbildīgi seko līdzi tam, kā mazais mammas puncī aug un attīstās, nevarot vien sagaidīt, kad ieraudzīs savu jaundzimušo... Un satikšanās tiešām ir kā brīnums. Apziņa, ka mēs kā vecāki, par bērniņu domājot, esam rūpējušies arī par savu veselību, ir nepārvērtējams atspēriena punkts turpmākai dzīvē. 

Veselīgs dzīvesveids – pilnvērtīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, garīgā un fiziskā veselība – svarīgs ne jau tikai tāpēc, lai sieviete un vīrietis savā ķermenī un savā dzīvē justos komfortabli. Tas ļauj arī pirmsākumos ieguldīt labāko iespējamo sava bērna veselībā.

Tomēr visi esam tikai cilvēki un tas veselīgas dzīvesveids ne vienmēr mums izdodas. Tāpēc būtiski atcerēties vismaz par dažām svarīgām lietām brīdī, kad domājam par ģimenes pieaugumu.

Možākai fertilitātei

Apmēram 15 procentiem pāru reproduktīvajā vecumā visā pasaulē neizdodas tikt pie bērniņa, un iemesls tam nav tikai sievietes vai vīrieša neauglības problēmas. Pētījumi pierāda, ka fertilitāti vistiešākā veidā ietekmē cilvēka dzīves veids un kvalitāte. Līdz ar to gan pārim kopā, gan katram atsevišķi ir jādomā par to, lai bērniņa plānošanas periodā tiek uzņemtas pietiekami daudz nepieciešamās uzturvielas. Pareizs uzturs un nepieciešamo mikroelementu uzņemšana var veicināt sievietes un vīrieša auglību un tādejādi palielināt grūtniecības iestāšanos. Tā, piemēram, trekns uzturs un aptaukošanās, ko izraisa neveselīgs dzīvesveids, vistiešākā veidā ietekmē gan spermatozoīdu struktūru, gan arī bērniņa attīstību un veselību vēlākajos dzīves posmos. Veselīgam uzturam ir visciešākā saistība ar labāku spermas kvalitāti. Ne velti vīriešiem, kas vēlas kļūt par tēviem, iesaka ievērot daudzveidīgu un sabalansētu uzturu, kura pamatā ir dārzeņi un augļi, zivis un jūras veltes, rieksti, sēklas, pilngraudu produkti, mājputnu gaļa un piena produkti ar zemu tauku saturu.

Atceries - ļoti svarīgs auglības atbalsts ir cinks, turklāt tam tāpat kā D vitamīnam ir svarīga loma šūnu dalīšanās procesā. Savukārt folijskābes uzņemšana vīrietim veicina spermas ražošanu, bet sievietei - placentāro audu veidošanos.

Kad sapnis kļūst par īstenību

Kad bērniņš ir pieteicies, satraukuma pilnais brīdis jau ir aiz muguras un dzīve sāk kļūt vēl aizraujošāka. Līdz ar grūtniecības iestāšanos mainās arī uzturvielu prasības. Tas gan nenozīmē, ka topošajai māmiņai tagad jāēd pa diviem. Pats svarīgākais šajā laikā ir ne jau ēst divas porcijas, bet pareizos un pamatotos daudzumos papildus uzņemt uzturvielas, lai
pirmkārt, mazinātu iespējamos riskus auglim un sarežģījumus grūtniecības laikā,
otrkārt, atbalstītu organismu pārmaiņu laikā, sagatavotu to dzemdībām un krūts barošanai,
treškārt, nodrošinātu bērnu ar visiem svarīgajiem mikroelementiem ne tikai grūtniecības laikā, bet ieliktu viņam arī labu veselības pamatu vismaz pirmajiem trim dzīves gadiem. Te īpaša nozīme omega taukskābēm kombinācijā ar probiotikām - optimāli funcionējošām smadzenēm, kā arī mazina atopisko slimību risku bērnam, palīdz veidot veselīgāku zarnu mikrobimu.

Lūdzu, te viss būs! 

Vecākiem nudien nav lielākais laimes par to, ka bērns ir vesels, priecīgs un laimīgs. Lai šajā dzīves svarīgajā brīdī, kad bērniņš vēl tiek tikai gaidīts, būtu pieejamas īstās uzturvielas, ir parūpējies uzturvielu ražotājs Orthomol (Vācija), izveidojot pilnvērtīgus uzturvielu kompleksus gan sievietei, gan vīrietim.

Orthomol Natal pre

Sastāvā ir grūtniecības plānošanas periodam būtiskas uzturvielas: omega-3 taukskābes DHS, vitamīni B6, C, D un K, B12, folskābe, kalcijs, dzelzs, jods, varš, magnijs, selēns un cinks, kā arī citas būtiskas uzturvielas. Īpaši svarīgi, ka vitamīni B12 un folskābe ir metilēto savienojumu veidā, tas nozīmē, ka šie vitamīni ir organismam vislabāk pieejamajā, aktīvajā formā.

Orthomol Feril plus

Satur antioksidantus un uzturvielas, kas būtiskas spermas kvalitātes uzlabošanai, veicina auglību, reprodukciju, sekmē normālu testosterona līmeni. 

Orthomol Natal

Bagātīgs uzturvielu komplekss ar folskābi, kas veicina placentas audu veidošanos grūtniecības laikā, un omega-3 taukskābi DHA un pienskābo baktēriju kultūrām, kas labvēlīgi ietekmē mātes un bērna imunitāti, mazina alerģiju attīstības risku bērnam.