lv | ru | ee

Labsajūtas kalendārs 2022

Ir tik jauki atkal sajust svētku tuvošanos, cept piparkūku sirdis, rotāt tās ar cukura glazūras mežģīnēm un domāt par dāvanām saviem mīļajiem. Piekritīsi, vairāk par visu gribētos, lai pašam un arī mīļajiem ir laba veselība. Tieši tāpēc esam sarūpējuši Tev lielisku Adventes kalendāru, kurā katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, varēsi lasīt veselības padomus visai ģimenei!

Sagaidīsim svētkus veseli! Ver vaļā un lūko, ko esam Tev sagatavojuši!

Orthomol logotips

 • 1. decembris - Vai bērniem pietiek ar apelsīniem un grepfrūtiem?

  Orthomol junior C plus iepakojum Ziemassvētku noformējumā

  Katrs vecāks vēlas, lai viņa bērni slimotu retāk, vieglāk un īsāku laiku. Tas ir iespējams, tikai nepieciešams pareizi stiprināt bērna imunitāti jeb imūnās sistēmas aizsargspējas. 

  • Domājot par bērna imunitāti, vissvarīgākais ir pillnvērtīgs uzturs! Mēs iesakām, tā saukto varavīksnes diētu - katru dienu uzturā iekļaut maksimāli daudz dažādu krāsu augus, augļus, dažādas augu daļas.
  • Svarīgi, cik vien iespējams, samazināt cukuru un nepārspīlēt ar citiem cukura avotiem, galvenokārt cieti saturošiem produktiem, ikdienas ēdienkartē.
  • D vitamīns!
  • Ja ikdienā bērns ēd regulāri un veselīgi - ar vitamīniem, ko saņems no apelsīniem un greipfrūtiem, pilnībā pietiks!

  Tomēr strauji augošam organismam vai bērniem, kuri bieži slimo, vai aktīvi nodarbojas ar sportu, svarīgi papildus uzņemt pareizi sabalansētas un pilvērtīgas uzturvielas, tādas kā dzelzs, magnijs, omega-3 taukskābes, D vitamīns un citas. 

  Orthomol produktu klāstā ir vairāki produkti, kas paredzēti bērniem: 

  • Orthomol Junior C plus uztura bagātinājs bērna imunitātei pieejams gan garšīgu košļājamu tablešu, gan granulu veidā;
  • prāta darbībai omega taukskābes nodrošinās uzturvielu kombinācija Orthomol Junior Omega plus gardu īrisa konfekšu veidā;
  • Gardās košļājamās tabletes Orthomol junior Vision ar patīkamo melleņu-persiku garšu palīdzēs uzturēt veselu bērna redzi.

  Ienāc un atver lodziņu arī rīt, būs vērtīgi! 

  Lai skaists svētku gaidīšanas laiks! 
 • 2. decembris - Patīkams pārsteigums! 

  Orthomol Ziemassvētki

  Visu decembri www.e-menesaptieka.lv Orthomol produktiem 20% atlaide!

  Aptiekā, jautājot pēc labākajiem vitamīniem, farmaceiti iesaka ortomolekulāros vitamīnu un uzturvielu kompleksus. Atsauksmes no cilvēkiem, kuri tos lieto, ir pārsteidzošas: kādam uzlabojusies imūnsistēmas darbība, cits atteicies no pretsāpju līdzekļiem, jo pazudušas locītavu un muguras sāpes. Izpētīsim, kāpēc ir vērts izvēlēties Orthomol, uztura bagātinātāju, kas izstrādāts pēc ortomolekulārās medicīnas principiem!

  Organisma enerģijas ražošanas procesu tēlaini var salīdzināt ar rūpnīcu, kurā nepārtraukti notiek miljoniem bioķīmisku reakciju. Kā jebkurā rūpnīcā visām izejvielām jābūt noteiktā daudzumā un konkrētās attiecībās. Ja kādas izejvielas trūkst, ražošanas cikls nav pilnīgs, un tas tiek pārkārtots, lai trūkstošo posmu aizstātu ar citām pieejamajām izejvielām, jo ražošanas galarezultāts nedrīkst atšķities. Šis “citādais” ražošanas ceļš zaudē savu efektivitāti, jo trūkstošās izejvielas nepieciešams kompensēt. Lai to izdarītu, organismam jāiegulda papildu enerģija un jātērē citu svarīgu uzturvielu krājumi. 

  Nepilnvērtīgs uzturs, jebkura slimība, zāļu lietošana, fiziska slodze, fizisks un mentāls stress, ārējās vides apstākļi - tie ir faktori, kas “nozog” mūsu organisma dzīvības nodrošināšanai paredzētās uzturvielas. Ja uzturvielu deficīts ir ilgstošs, rodas šūnu bojājumi un ķermenis sāk par to ziņot ar slimības simptomu palīdzību.

  Tāpēc Orthomol speciālisti velta īpašas pūles un resursus cilvēka bioķīmisko procesu izpētei, un, pamatojoties uz iegūtajiem rezultātiem, izstrādā īpašus uzturvielu kompleksus, kas spēj nodrošināt pareizu “mūsu iekšējās rūpnīcas darbību”. Savukārt, zinātni par veselības saglabāšanu un slimību ārstēšanu, izmantojot organisma funkcionēšanai nepieciešamās uzturvielas, sauc par Ortomolekulāro medicīnu.

  Uztura bagātinātāji neaizstāj veselīgu uzturu, taču ir pietiekami daudz labu un pierādītu iemeslu uzturvielu lietošanai, kvalitatīvu uztura bagātinātāju veidā. 

  Mūsu mājaslapas veselības sadaļā regulāri publicējam dažādus pētījumus un rakstus, kas apliecina sabalansēta uztura un uzturvielu nozīmi veselības saglabāšanā. 
  Lai veselība! Tiekamies rīt! 😘

 • 3. decembris - Viens nav karotājs! 

  Orthomol Mental Ziemassvētku iepakojums

  Mēs varam droši teikt, ka B vitamīns ir visbagātākais, jo pareizai organisma funkcionēšanai nepieciešami 12 dažādi B grupas vitamīni. Senāk B grupas vitamīnu skaits bija vēl lielāks – 20, taču laikam ejot, pētījumu rezultātā, daži no tiem vitamīna titulu zaudēja.

  Galvenās lietas kas Tev noteikti ir jāzina par B grupas vitamīniem.

  • B grupas vitamīni ir ūdenī šķīstoši.

  • B grupas vitamīni viegli uzsūcas, bet tikpat viegli arī izdalās no mūsu organisma, piemēram ar sviedriem caur ādu, ar urīnu.

  • B grupas vitamīni organismā neuzkrājas, tāpēc jārūpējas par sabalansētu uzturu, lai šos vitamīnus uzņemtu pietiekami.

  • Pateicoties B grupas vitamīniem mēs spējam pārvērst uzņmeto pārtiku enerģijā, kā arī stiprina imūnsistēmu.

  • Tieši B grupas nodrošina mūsu šūnām spēju dalīties, kas ļauj ķermenim augt un attīstīties.

  • B grupas vitamīni piedalās dažādos smadzeņu un nervu sistēmas bioķīmiskajos procesos, veicina smadzeņu šūnu pareizu attīstību un kognitīvās spējas.

  • B grupas vitamīni palīdz šķelt ogļhidrātus, piedalās sarkano asinsķermenīšu ražošanā un palīdz uzturētu gremošanas trakta veselību.

  • B vitamīni bieži tiek saukti par "anti-stresa” barības vielām, jo tie spēj līdzsvarot garastāvokli.

  • B grupas vitamīni piedalās tauku, aminoskābju un ogļhidrātu vielmaiņas procesos, stabilizējot cukura līmeni asinīs, tāpēc īpaši svarīgs diabēta slimniekiem.

  Kā Tu domā, vai Tava ikdienas ēdienkarte nodrošina pilnvērtīgu B grupas vitamīnu uzņemšanu?

  • B1 Tu vari uzņemt uzturā lietojot brūnos rīsus, dārzeņus, augļus, jūras veltes, liellopa gaļu, saulespuķu sēklas, pilngraudu produktus.

  • B2 vitamīnu uzņemsi ēdot lasi, brokoļus, spinātus, mandeles, pilnpiena produktus, gaļu, olas, pilngraudu produktus.

  • B3 - zemesriekstus, aknas, vistas gaļu, zivis, brūnos rīsus.

  • B5 vitamīnu nodrošinās aknas, sēnes, pilngraudu produkti, piena produkti, pākšaugi, gaļa, dārzeņi, rieksti, avokado.

  • B6 avots ir forele, lasis, mellenes, subprodukti, moluski, putnu gaļa, lēcas, pilngraudu produkti.

  • B7 vitamīnu uzņemsi ar olu dzeltenumu, subproduktiem, pienu, miežiem, alus raugu, medu.

  • B9 vitamīns būs pieejams uzturā lietojot zaļumus, ogas, citrusaugļus, pākšaugus, spinātus, olas, piena produktus.

  • B12 var uzņemt, uzturā lietojot foreli, lasi, moluskus, aknas, liellopa gaļu, kā arī ar olas dzeltenumu, pienu.

  Nav iespējams noteikt, kurš vitamīms nozīmīgāks, jo organisma bioķīmiskajos procesos vienlaikus nepieciešami ne tikai vairāki vitamīni, bet arī citas uzturvielas. Kā saka – viens nav karotājs. 

  Tāpēc Orthomol ražo un iesaka uzturvielas kompleksu veidā, kuros vitamīni, mikroelementi, minerālvielas, esenciālās taukskābes, aminoskābes, fitamīni, prebiotikas un probiotikas, cita citu atbalstot un papildinot, pareizi iesaistās mūsu organisma darbības uzturēšanā un veselības nodrošināšanā. 

  Par to, lai mūsu organismam būtu pieejams pilnvērtīgs B vitamīna komplekss, ir parūpējies uzturvielu ražotājs Orthomol (Vācija). Orthomol Mental satur smadzeņu darbībai, koncentrēšanās un atmiņas spējām nozīmīgas uzturvielas: vitamīnus, mikroelementus, šūnu membrānām būtiskos fosfolipīdus, divdaivu ginka un zaļās tējas ekstraktu, resferatrolu saturošu vīnogu ekstraktu, omega-3 taukskābes, koenzīmu Q10, L-karnitīnu. Bagātīgs un iedarbīgs sastāvs!

  Tiekamies jau rīt! 

 • 4. decembris - Ko var pele, bet cilvēks nevar?

  Orthomol Ziemassvētku iepakojums

  Peles, tā pat kā vairums zīdītāju spēj sintezēt C vitamīnu. Diemžēl cilvēkam daba šādu spēju nav paredzējusi un C vitamīns jāuzņem ar uzturu vai uztura bagātinātājiem.

  Pastāv dažādi mīti par C vitamīnu, aplūkosim dažus no tiem.

  Mīts: sintētisko C vitamīnu nav jēgas dzert, jo no tā organisms uzņem tikai niecīgu devu vai neuzņem neko.

  C vitamīns ir mums visiem zināmā skorbīnskābe. Jaunākie pētījumi atklāj - dabiskās un sintētiskās L-askorbīnskābes ķīmiskās formulas ir identiskas un atšķirības to bioloģiskajā aktivitātē nav atklātas.

  Mīts: Lietojot “sintētisku” C vitamīnu, tas neuzsūcas, tāpēc arī nespēj iesaistīties organisma bioķimijā.

  Arī šajā gadījumā atšķirības biopieejamībā nav atklātas.

  Ja Tev ir svarīgi uzņemt tieši dabisko C vitamīnu, pievērs uzmanību uztura bagātinātāju aprakstam:

  • Dabiskais C vitamīns tiek marķēt kā augļu vai dārzeņu avots, piemēram, acerolas ekstrakts, smiltsērkšķu ekstrakts, citrusaugļu ekstrakts un citi.

   Ja uz etiķetes redzams uzraksts “askorbīnskābe” vai jebkāda veida minerālu askorbāti, tas, iespējams, būs sintētisks C vitamīna avots.

  Mīts: Lai arī C vitamīns ir ūdenī šķīstošs vitamīns, lietojot to lielās devās, var radīt kaitējumu organismam.

  Pat ja būs nepieciešama 100 gramu deva intravenozi, lieko C vitamīna devu organisms vienkārši izfiltrēs. Vienīgais iemesls, pie kura būtu jāpārstāj uzņemt C vitamīns ir saistīts ar kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumiem. Šīs blakusparādības parasti nav nopietnas un parasti izzūd, samazinot C vitamīna uzņemšanu.

  Mīts: Kofeīns maina C vitamīna līmeni organismā un kavē tā uzsūkšanos.

  Linusa Paulinga institūta pētījumos nav novērota mijiedarbība starp kofeīnu un C vitamīnu. Ir saņemti ziņojumi par mijiedarbību bez jebkāda zinātniska pamatojuma šiem apgalvojumiem.

  Svarīgi atcerēties!

  • Cvitamīns ir ūdenī šķīstošs vitamīns, kas pazīstams arī kā L-askorbīnskābe.

  • Karstums iznīcina C vitamīnu, tāpēc ieteicams augļus un dārzeņus uzņemt neapstrādātus, vai gatavot pareizi, lai saglabātu vērtīgās uzturvielas.

  • C vitamīns pārtikas produktos ir tāds pats C vitamīns, kā uztura bagātinātājos.

  Arī Orthomol uztura bagātinātāji lieliski nodrošina organismu ar nepieciešamo C vitamīna devu:

 • 5. decembris - Uz maģiju vien paļauties nevar!

  Orthomol Natal Ziemassvētku iepakojums

  Fertilitāte ir mazliet maģija.

  Piekrīti? Reizēm ir tik nesaprotami, kā no mazmazītiņām, acij neredzamām šūnām rodas cilvēks.

  Novērojumi rāda, ka uz maģiju vien paļauties navar. Apmēram 15% pāru reproduktīvajā vecumā visā pasaulē neizdodas tikt pie bērniņa, un iemesls tam nav tikai sievietes vai vīrieša neauglības problēmas. Pētījumi pierāda, ka fertilitāti vistiešākā veidā ietekmē cilvēka dzīves veids, uzturs un uzturvielu kvalitāte. Sabalansēts uzturs un nepieciešamo vitamīnu un mikroelementu uzņemšana var veicināt sievietes un vīrieša auglību un tādejādi palielināt grūtniecības iespējamību. 

  Dažas vienkāršas ikdienas lietas, kas var veicināt auglību:

  • Izvēlieties veselīgu dzīvesveidu un rūpējieties par normālu ķermeņa svaru. Trekns uzturs un ķermeņa aptaukošanās, ko izraisa neveselīgs dzīvesveids, negatīvi ietekmē gan spermatozoīdu struktūru, gan arī bērniņa attīstību un veselību mammas puncī. Liekais svars vai gluži pretēji -pārāk mazs svars sievietei var kavēt normālu ovulāciju.
  • Seksuāli transmisīvās infekcijas ir viens no būtiskākajiem neauglības cēloņiem, tāpēc rūpējaties par sava un sava partnera veselību!
  • Izrādās, arī nakts maiņu darbs var negatīvi ietekmēt auglībai svarīgo hormonu darbību. Ja Tu vai Tavs partneris tomēr strādā diennakts tumšajā laikā, parūpējies, lai varat pietiekami izgulēties laikā, kad nestrādājat.
  • Stress ir viena no izplatītākajām mūsdienu parādībām un dzīvi bez stresa ir grūti iedomāties. Taču pārmērīgā satraukumā aizvadītas dienas var negatīvi ietekmēt arī fertilitāti. Izvēlies veselīgas stresa pārvarēšanas metodes – meditē, esi fiziski aktīvs, dodies dabā, peldi vai pavadi laiku kopā ardraugiem un ģimeni. 
  • Lai šajā dzīves svarīgajā brīdī, kad bērniņš vēl tiek plānots un gaidīts, būtu pieejamas īstās uzturvielas, ir parūpējies uzturvielu ražotājs Orthomol (Vācija), izveidojot pilnvērtīgus uzturvielu kompleksus gan sievietei, gan vīrietim.

  Orthomol Natal pre sastāvā ir grūtniecības plānošanas periodam būtiskas uzturvielas: omega-3 taukskābes DHS, vitamīni B6, C, D un K, B12, folskābe, kalcijs, dzelzs, jods, varš, magnijs, selēns un cinks, kā arī citas būtiskas uzturvielas. Īpaši svarīgi, ka vitamīni B12 un folskābe ir metilēto savienojumu veidā, tas nozīmē, ka šie vitamīni ir organismam vislabāk pieejamajā, aktīvajā formā.

  Orthomol Fertil plus satur antioksidantus un uzturvielas, kas būtiskas spermas kvalitātes uzlabošanai, veicina auglību, reprodukciju, sekmē normālu testosterona līmeni.

  Orthomol Natal - bagātīgs uzturvielu komplekss ar folskābi, kas veicina placentas audu veidošanos grūtniecības laikā, un omega-3 taukskābi DHA un pienskābo baktēriju kultūrām, kas labvēlīgi ietekmē mātes un bērna imunitāti, mazina alerģiju attīstības risku bērnam.

  Lai maģisks gaidīšanas laiks!

 • 6. decembris - Pārsteigums!

  Orthomol Ziemassvētku iepakojums

  Tikai 6.decembrī (00-24) ar kodu: KALENDĀRS

  Vaikalā ARTEMED visiem ORTHOMOL produktiem atlaide -10%

  • Atlaides nesummējas!
 • 7. decembris - Kad maratons ir labāks par sprintu?

  Orthomol Immun Ziemassvētku iepakojums

  Vai Tu, tiklīdz izzūd slimības simptomi, uzskati sevi par veselu un dodies darbos?

  Pētījumi liecina, ka vairums cilvēku tā dara – kolīdz jūtas labāk, ar pilnu jaudu metas ikdienas dzīvē. Bet vēlāk? 
  Vēlāk (nez kāpēc?) sūdzas par spēka izsīkumu, darbspēju zudumu vai, sliktākajā gadījumā, krīt atpakaļ slimības gultā.

  Skaidrs ir viens, slimošana nav nekāds sprints! Ja esam saķēruši vīrusus, mums ir jādod sev pienācīgs laiks, lai kvalitatīvi atveseļotos. 

  Slimošanas laikā mūsu organisms ir pamatīgi izpumpējies. Kad piemeklē slimība, organisms grūti strādā, jo cīņā par veselību ikkatra organisma šūna darbojas pastiprinātā režīmā. Pastiprināti tiek tērēti visi organisma resursi – vitamīni, mikroelementi, enzīmi un citas uzturvielas. 

  Vai zināji, ka slimojot ar gripu, samazinās dabiskais E vitamīna līmenis šūnās? Zinot bioķīmiju, to ir viegli saprast, jo E vitamīns ir taukos šķīstošs antioksidants, kas sargā šūnu membrānas no vīrusu izraisītās kaitīgās ietekmes. Jo vairāk vīrusu uzbrūk šūnām, jo vairāk E vitamīna šūnai nepieciešamas. Infekcijas slimības iztukšo arī D vitamīna rezerves. Mikroelements dzelzs ir sarkanā asins pigmenta hemoglobīna sastāvdaļa, kas piesaista skābekli un transportē to uz visām ķermeņa šūnām. Kad slimošanas laikā tiek patukšotas dzelzs rezerves, var sajust nopietnu spēka izsīkumu un pat darbspēju zudumu.

  Atceries!

  Atveseļojoties no vīrusiem īpaši svarīgi rūpēties par pilnvērtīgu uzturu, pietiekami uzņemt antioksidantus - E un C vitamīnu, karotinoīdus un selēnu, B grupas vitamīnus, arī A un D vitamīnus, dzelzi un magniju. Ja zini, ka ar uzturu vien šis uzturvielas nevari pietiekami uzņemt, palīgā ņem kvalitatīvus uztura bagātinātājus, piemēram Orthomol Immun.

  Tikai tad, kad šūnām būs visi nepieciešamie materiāli, lai pilnvērtīgi atjaunotos, Tu patiesi būsi palīdzējis savam ķermenim atveseļoties, un tad gan spēka un mundruma pilns varēsi atgriezties ierastajā dzīves ritmā. Atveseļošanās ir gluži kā maratons. 

  Lai veselība!

 • 8. decembris - Sasniegumiem nav robežu!

  Orthomol Sport Ziemassvētku iepakojums

  Laikā, kad visapkārt ir tik daudz kārdinājumu, gados jaunam sportistam varētu būt grūti apzināties, ka sasniegumi sportā var būt atkarīgi no pilnvērtīga un kvalitatīva uztura. Cilvēka organismā nepārtraukti norit miljoniem bioķīmisku procesu, līdzīgi kā rūpnīcā visu laiku notiek ražošana - ražojam enerģiju, ražojam jaunas šūnas, bet kā ikvienā ražošanā galvenais ir kvalitatīvas izejvielas.

  Kā pieredzējis sportists Tu zini, ka sabalansēts uzturs ir tikpat svarīgs kā perfekti saskaņots treniņu plāns. Jo katra intensīva fiziskā aktivitāte, neatkarīgi no tā, vai ir tautas sports vai darbošanās profesinālā līmenī, slodze rada palielinātu vajadzību ne tikai pēc enerģiju nodrošinošiem makroelementiem, bet arī vielmaiņai nepieciešamajiem mikroelementiem un citām būtiskām uzturvielām.

  • C vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību.
  • Vitamīns B6, B12 un C veicina normālu enerģijas ieguves vielmaiņu.
  • Arī dzelzs, jods, varš, magnijs palīdz nodrošināt normālu enerģijas vielmaiņu.
  • C vitamīns un cinks palīdz aizsargāt šūnas no oksidatīvā stresa.
  • Vitamīns B6, B12, C, dzelzs un magnijs palīdz mazināt nogurumu un nespēku.
  • Kalcijs un D vitamīns veicina normālu muskuļu darbību.
  • D un K vitamīns palīdz uzturēt normālus kaulus.
  • Koenzīms Q10 ir iesaistīts ATP sintēzē elpošanas ķēdē
  • L-karnitīns transportē garās ķēdes taukskābes mitohondrijos.
  • Omega-3 taukskābes atbalsta sirds un asinsvadu darbību.

  Lai Tu pilnībā izmantotu savu potenciālu, slodzes laikā ķermenim ir jāspēj mobilizēt visas savas iekšējās rezerves. Visu jaudu, kas atrodas tavā ķermenī, Tu vari pamodināt tikai tad, kad nevainojami darbojas dažādi asinsrites sistēmas komponenti, vielmaiņa un muskuļu, skeleta sistēmas. 

  Orthomol palīdzēs izdarīt visu, ko spēj. Un pēc tam vēl mazliet.

  Orthomol Sport – bagātīgs un īpaši sabalansēts uztura bagātinātājs ar sportistiem nozīmīgām uzturvielām ikdienas lietošanai. Ar magniju, kā ieguldījumu normālā enerģijas metabolismā un muskuļu darbībā, kā arī L-karnitīnu, koenzīmu Q10 un omega-3 taukskābēm.
  Lai nodrošinātu savam ķermenim vislabāko iespējamo atbalstu, ir jēga regulāri ik dienu lietot Orthomol Sport. Mēs iesakām to lietot brokastīs vai pusdienās, 2 līdz 3 stundas pirms treniņa.

  Jo sasniegumiem nav robežu!

 • 9. decembris - Mums ir jaunumi!

  Orthomol Ziemassvētku iepakojums

  Bērnu aciskatru dienu atklāj jaunu pasauli. Tas ir priekpilni un aizraujoši, bet bērna acīm arī nogurdinoši. Arvien agrākā vecumā mūsu bērni sāk izmantot digitālos medijus un to dara arvien ilgāku laiku, kas rada nopietnus izaicinājumus bērna redzes veselībai. Neatkarīgi no tā, vai bērns skatās viedtālruni, planšetdatoru vai galda datora lielo ekrānu — eksperti zina, ka stundām ilga skatīšanās ekrānā rada acīs digitālo stresu un var pasliktināt redzi ilgtermiņā.

   

  Sabalansēts uzturs un īpaši mikroelementi var lieliski atbalstīt bērna redzes veselību. Īpaši svarīgs acīm ir A vitamīns, jo ​​tas ir tieši iesaistīts redzes procesa nodrošināšanā. Svarīgs ir arī tāds  mikroelements, kā cinks. Arī citām augu valsts uzturvielām ir liela nozīme bērna redzes veselībā.

  Orthomol iztrādājis īpašu uzturvielu kompleksu ar svarīgiem mikroelementiem bērna redzes veselībai – Orthomol junior Vision. Gardas košļājamās tabletes ar patīkamu melleņu-persiku garšu, bērniem no 4 gadu vecuma.

  • Ar luteīnu un zeaksantīnu kā “dabiskām saulesbrillēm”.

  • Ar antioksidantiem C un E vitamīnu, lai aizsargātu šūnas no oksidatīviem bojājumiem.

  • Ar cinku un A vitamīnu, lai uzturētu normālu redzi.

  • Satur antocianīnus no melleņu ekstrakta.

  • C vitamīns un magnijs veicina normālu nervu sistēmas (tostarp redzes nerva) darbību.

  • Mazākiem bērniem vecumā no 4-6 gadiem 1 košļājamā tablete dienā.

  • Bērniem vecumā no 7-10 gadiem 2 košļājamās tabletes dienā.

  • Bērniem vecumā no 11 līdz 14 gadiem 3 košļājamās tabletes dienā ēdienreizes laikā vai pēc tās.

  Dienas devu var sadalīt vairākās ēdienreizēs.

 • 10. decembris - Laiks dāvanām!

  Orthomol Ziemassvētku iepakojums

  Ienāc mūsu Facebook un Instagram lapā, kļūsti par sekotāju un piedalies konkursā. Balvā laimē 2 krūzītes un Orthomol Cardio veselam mēnesim!

  Lai veicas!

 • 11. decembris - Viss, ko vēlas Tava sirds!

  Orthomol Cardio Ziemassvētku iepakojums

  Sirds un asinsvadu sistēmas veselība ir ārkārtīgi svarīga.

  Asinis cilvēkam ir tas pats kas dzīvības sula kokam, – lai tās dienu un nakti nokļūtu līdz katram pat vismazākajam asinsvadiņam, sirds mūsu dzīves laikā sitas aptuveni 2,5 miljardus reižu. Iespaidīgi, vai ne?
  Neveselīgais uzturs, aptaukošanās,  mazkustīgs dzīvesveids, augsts holesterīna līmenis un stress, šie ir būtiskākie sirdsdarbības traucējumu un dažādu sirds slimību riska faktori.

  Ja vēli savai sirdij garu mūžu un stipru veselību, ņem palīgos īpašas uzturvielas, bez kurām veselīga sirds darbība nav iespējama:

  Magnijs palīdz nodrošināt pareizu sirds, muskuļu, nieru un citu mūsu orgānu darbību. Ja magnija trūkst, var rasties noguruma sajūta, aritmija, muskuļu spazmas, izmainīta jušana, tirpšana pirkstos un citas nepatīkamas sajūtas. Magnijs iesaistās arī pareiza asinsspiediena un sirds ritma nodrošināšanā.

  Brīvie radikāļi ir tie, kas var paātrināt novecošanos un veicināt aterosklerozes attīstību. Cīņā ar brīvajiem radikāļiem mums nepieciešams C vitamīns. C vitamīns labvēlīgi ietekmē sirds veselību tieši pateicoties savai antioksidanta iedarbībai.

  Nepietiekams D vitamīna līmenis asinīs palielina hipertensijas un diabēta risku, kas, kā zināms, izraisa arī sirds un asinsvadu slimības.

  Kādā ilgstošā pētījumā, vairāk kā 11 tūkstoši pacientu trīs ar pusi gadu garumā regulāri katru dienu lietoja zivju eļļu un ALA kapsulas. Pētījuma rezultātā pierādījās, ka Omega-3 taukskābes attālina sirdslēkmi un insultu, jo nāves, sirdslēkmes un insulta gadījumu skaits pētījuma dalībniekiem bija samazinājies par 15%.

  Vairāki citi pētījumi liecina, ka koenzīmes Q10 kombinācijā ar citām uzturvielām ļauj cilvēkiem veiksmīgāk atveseļoties pēc šuntēšanas un sirds vārstuļu operācijas.
  Lai sirdij būti vieglu pumpēt asinis, tai ir nepieciešams atbilstošs enerģijas daudzums. Vairāki pētījumi, kuros pacientiem izmantoja L-karnitīnu, tika novērots, ka viņiem uzlabojas sirds darbība un samazinās stenokardijas simptomi.

  Folskābe samazina aminoskābes homocisteīna līmeni, kas ir saistīts ar sirds slimībām.

  Niacīns ir būtiska a enerģijas ieguves vielmaiņas sastāvdaļa.

  Resveratrols dabisks savienojums, kas lieliski iesaistās sirds un asinsvadu slimību novēršanā, palīdz samazināt asinsspiedienu, uzlabo dzīvildzi kopumā.

  Polifenoli ir spēcīgi antioksidanti ar pretiekaisuma iedarbību visā organismā. Tie pozitīvi ietekmē arī cukura līmeni asinīs, uzlabojot asinsvadu veselību.

  Zinot šīs uzturvielu īpašības, Orthomol radīja īpašu uzturvielu kombināciju pareizai sirds un asinsvadu darbībai – Orthomol Cardio.Orthomol Cardio ir piemērots visiem cilvēkiem, kuri vēlas papildināt savu uzturu.

  Lai dzīvotu savu labāko dzīvi, rūpējies par savu sirdi, jo daudzus riska faktorus mēs patiešām paši varam arī novērst.
  Lai veselība!

  Priecīgu 3. Adventi! 

 • 12. decembris - Pilna kaste veselības!

  Orthomol Fertil Ziemassvētku iepakojums

  Līdz decembra beigām interneta veikalā mpr.lv visiem Orthomol produktiem atlaides līdz pat -14%

  Jo ir dāvanu laiks!

 • 13. decembris - Mazs cinītis gāž lielu vezumu!

  Orthomol Osteo Ziemassvētku iepakojums

  Mikrouzturvielas

  Mikrouzturvielas ir barības vielas, kas organismam vajadzīgas niecīgā daudzumā, taču vienlaikus ir ļoti būstiskas, lai mūsu organisms pareizi darbotos. Mikrouzturvielas ir minerālvielas, vitamīni un fitouzturvielas.

  Minerālvielas

  Minerālvielas ir 16 neorganisku barības vielu grupa (t.i., barības vielas, kas nesatur oglekli), kas ķermenim nepieciešamas normālai šūnu darbībai, augšanai un attīstībai. 
  Mūsu ķermenis pats nespēj ražot minerālvielas, tāpēc ir svarīgi rūpēties, lai ar uzturu mēs uzņemtu visas nepieciešamās minerālvielas. 

  Ielūkojies mūsu sagatavotajā materiālā, kādas uzturvielas, ar kuriem produktiem Tu vari uzņemt un ko tas dod Tavam organismam.

  Atver šeit!

 • 14. decembris - Seši mazi budzinieki.

  Orthomol Vital Ziemassvētku iepakojums

  Treknas zivis

  Runājot par uzturvielām, kas jāuzņem, lai mūsu smadzenes spētu strādāt uz 100%, pirmajā vietā ir zivis- lasis, forele, tuncis, siļķes, sardīnes. Zivis ir bagātīgs omega-3 taukskābju avots, savukārt omega-3 taukskābes ir galvenais smadzeņu būvmateriāls. 

  Vai zināji, ka apmēram 60% mūsu smadzeņu sastāv no taukiem un pusi no šiem taukiem veido tieši omega-3 taukskābes.

  Daži pētījumi liecina, ka cilvēkiem, kuri regulāri uzturā lieto zivis, smadzenēs ir vairāk pelēkās vielas. Pelēkā viela satur lielāko daļu nervu šūnu, kas atbildīga par tādiem procesiem mūsu smadzenēs, kā lēmumu pieņemšana, atmiņa un emocijas.

  Kafija

  Ja kafija ir tava rīta rituāla baudpilnākā sastāvdaļa, priecājies! Galvenās kafijas sastāvdaļas — kofeīns un antioksidanti, palīdz uzturēt labu smadzeņu veselību.

  Kafijā esošais kofeīns pozitīvi ietekmē mūsu smadzenes:

  • uztur mūsu smadzenes modras un spēj uzlabot atmiņu,

  • uzlabo “labas pašsajūtas” neirotransmiteru, piemēram, dopamīna darbību.

  Pateicoties kafijā esošajiem antioksidantiem, kafijas dzeršana var samazināt neiroloģisko slimību (Parkinsona un Alcheimera) riskus. Kādā pētījumā tika novērots, ka vislielākā risku samazināšanās tika novērota tiem pieaugušajiem, kuri dienā patērēja 3 - 4 tases kafijas.

  Mellenes

  Mellenes, tāpat kā visas pārējās ogas, sniedz nenovērtējamu labumu mūsu organismam, tostarp arī smadzenēm. 

  Mellenes un citas tumši krāsotās ogas satur antocianīnu, augu krāsvielu ar izcilu pretiekaisuma un antioksidatīvo iedarbību. Antioksidanti veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu un dažādiem iekaisīgiem procesiem, tādējādi palēninot smadzeņu novecošanās procesus un samazina neirodeģeneratīvo slimību riskus. Īpaši vērtīgas mellenes ir bērniem un vecāka gada gājuma cilvēkiem.

  Kurkuma

  Arī kurkumai un tās aktīvajam savienojumam kurkumīnam ir spēcīgas pretiekaisuma un antioksidatīvās īpašības, kas palīdz mūsu smadzenes uzturēt veselas. Ir pierādīts, ka kurkumīnam ir spēja šķērsot asins—smadzeņu barjeru, tieši piekļūstot centrālās nervu sistēmas šūnām, pozitīvi ietekmējot tās:

  • palīdz uzlabot atmiņu cilvēkiem ar Alcheimera slimību. 

  • Alcheimera slimības gadījumā, aizkavē amiloīda plākšņu veidošanos, palīdz tās noārdīt, 

  • palielina serotonīna un dopamīna līmeni, tādējādi palīdz uzlabot garastāvokli,

  • depresijas gadījumā, lietojot kopā ar medikamentiem, kurkumīns veiksmīgi cīnās ar depresijas un trauksmes simptomiem,

  • aktivizē smadzeņu neirotrofisko augšanas faktoru, tādējādi palīdz augt un attīstīties jaunajām smadzeņu šūnām.

  Brokoļi

  Brokoļi satur K vitamīnu un vairākus citus savienojumus ar spēcīgu antioksidatīvo un pretiekaisuma iedarbību, kas labvēlīgi ietekmē mūsu smadzeņu darbību.

  Pētījumi, kuros piedalījās vecāka gada gājuma cilvēki, parādīja, ka pietiekama K vitamīna uzņemšana veicina labāku atmiņu un kognitīvās spējas. 

  Lietojot uzturā krustziežus, īpaši brokoļus, cilvēka organismā veidojas tāda vērtīga viela, kā sulforafāns. Pētījumos apliecināts - sulforafāni lieliski noder arī cilvēka šūnu aizsardzībai. Sulforafāni cilvēka organismā veicina noteiktu proteīnu aktivāciju, kas atbild par dabīgo antioksidantu izstrādi, mazinot brīvo radikālu radīto efektu. Pētījumi apliecina, ka brokoļu asnu ekstrakta lietošana samazina arī triglicerīdu un  sliktā holesterīna līmeni.

  Tumšā šokolāde

  Tumšā šokolāde un kakao pulveris ir bagāti ar smadzeņu darbību veicinošiem savienojumiem, tostarp flavonoīdiem, kofeīnu un antioksidantiem. Pētījumi liecina, ka lietojot uzturā šokolādi, īpaši tumšo šokolādi, iespējams uzlabot gan atmiņu, gan garastāvokli.

  Lai ass prtās un veselība!

 • 15. decembris - Kur ir Tavas domas, tur arī enerģija!

  Orthomol Ziemassvētku iepakojums

  Šodien aicinām Tevi ienākt mūsu sociālajos tīklos!
  Facebook un Instagram

 • 16. decembris - Pastum, pastum pietupies!

  Orthomol Arthro Ziemassvētku iepakojums

  Kā atpazīt locītavu problēmas?

  Tās faktiski ir funkcionāli ierobežojumi un simptomi, kas traucē veikt ikdienišķas darbības. Cēloņi var būt dažādi, sākot no sporta traumām, beidzot ar stresa sekām, kas patērē uzturvielas organismā un rezultātā izraisa iekaisumu. Pie locītavu slimībām pieskaitāms reimatisms, podagra un osteoartrīts.

  Kāda ir atšķirība starp osteoartrītu un artrītu?

  Šīm abām locītavu slimībām simptomi ir līdzīgi, taču atšķirība ir cēlonī. Reimatoīdā artrīta gadījumā organismā notiek autoimūna reakcija, kas izraisa locītavu sāpes, savukārt osteoartrītam raksturīga locītavas skrimšļa sadalīšanās. Skrimšļi pilda amortizatoru funkciju, nodrošinot vienmērīgu spiediena sadalījumu kauliem un locītavām, tāpēc tie ir tik svarīgi un neaizvietojami, lai pārvietotos un baudītu kustību brīvību.

  Kas izraisa osteoartrītu?

  Viss slēpjas dažādu veidu pārslodzē, kā, piemēram, to var izraisīt nepareizi izpildīti vingrinājumi, liekais svars, vienveidīgs fizisks darbs, rezultējoties ar sākotnēji nemanāmiem locītavu savainojumiem. Protams jāņem vērā arī organisma novecošanās.

  Vai uzturam ir nozīme osteoartrīta gadījumā?

  Jebkurā gadījumā veselīgam un sabalansētam uzturam ir svarīga loma,  lai nodrošinātu locītavas ar vajadzīgajām uzturvielām, kā arī optimālu ķermeņa svaru.
  Pētījumu dati liecina, ka uzturs, kas bagāts ar augu valsts produktiem, ietverot lielu daudzumu dārzeņu, augļu, pilngraudu produktu, papildinājumā ar zivīm, samazina ar locītavām saistītās veselības problēmas. Ikdienas ēdienkartē jāiekļauj augļus, dārzeņus, pilngraudu produktus, lēcas, zirņus un zivis, nevis gaļa. Viena no vissvarīgākajām uzturvielām, kas pabaro skrimšļus ir hondroitīna sulfāts, kas atrodams tādās zivīs kā sardīnes un šprotes. Protams, iepriekš minētie produkti ir gaumes lieta, nepieciešamības gadījumā, lai to vienkāršotu šīs papildus uzturvielas varam uzņemt bioķīmiski pamatotu, ortomolekulāru uztura bagātinātāju veidā, piemēram, Orthomol Arthroplus

  Kā vērtīgās barības vielas nonāk skrimšļos un locītavās?

  Ceļā, kas ved caur kuņģa-zarnu traktu barības vielas tiek absorbētas un tālāk caur asinīm tās nokļūst locītavās. Ar skrimšļiem nav tik vienkārši, jo tie netiek apgādāti ar asinīm. Tiem paredzētās barības vielas atrodas locītavu sinoviālajā šķidrumā, kur skrimšļi tās saņem caur asinīm labi apgādāto sinoviālo membrānu. Kad pietiekoši ikdienā kustamies, locītavām būtiskās barības vielas var sasniegt galamērķi- locītavas šķidruma apņemto skrimsli.

  Kā vēl es varu atbalstīt savas locītavas?

  Svarīgākais ir kustēties pareizi un izvēlēties sporta veidu vadoties pēc savām iekšējām vēlmēm. Kā jau iepriekš tika minēts, ka pārmērīga fiziska slodze var būt osteoartrīta riska faktors. Bet visu ar mēru! Neko nedarīšana, piemēram, ilgstoša sēdēšana vai stāvēšana, jebkāda veida mazkustīgums var sabojāt locītavas. Tātad pats svarīgākais ir atrast līdzsvaru aktivitātēs. Izvēlies kādu no tā saucamajiem locītavām draudzīgajiem sporta veidiem. Tā var būt nūjošana, peldēšana, pārgājieni, riteņbraukšana u.c. 

  Lai prieks kustēties!

 • 17. decembris - Laiks dāvanām!

  Orthomol Ziemassvētku iepakojums

  Ienāc mūsu Facebook un Instagram lapā, kļūsti par sekotāju, atbildi uz jautājumu un piedalies konkursā. Dāvanā Orthomol Immun veselam mēnesim!

  Lai veicas!

 • 18. decembris - Mazais burvis 'Paldies'!

  Orthomol Vital Ziemassvētku iepakojums

  Vai zināji, ka mazais, vienkāršais vārdiņš “paldies”, būtiski samazina  stresa līmeni?

  Jaunākie pētījumi liecina, ka cilvēkiem, kuri ģimenē jūtas novērtēti, ir lielāka stresa izturība un viņi retāk iesaistās neauglīgos ikdienas strīdos. Saņemtā pateicība palīdz veidot daudz noturīgākas partnerattiecības. Ja partneris jūtas novērtēts, mazinās arī tie ikdienas strīdi, kas saistīti ar ģimenes metriālo stāvokli. 
  Taču tiem partneriem, kuri jūtas nenovērtēti, ir lielāks hronisku slimību un priekšlaicīgas nāves risks.

  Pikritīsi, dāvanu gādāšanas laiks un pirmssvētku stress var radīt daudz saspringtu situāciju ģimenē. Tikai daži neapmierināti skatieni, kāds ass vārds vai smaga nopūta un priekpilnās brīvdienas pārvēršas lielā augstspiediena katlā, kas draud uzprāgt ar lielu blīkšķi!

  Labā ziņa- to var labot! Nepieciešams tikai pareizi iestatīt drošības vārstu.

  Izcils drošības vārsts ir pateicība!

  Kādā 15 mēnešus ilgā pētījumā tika aplūkotas vairākas mazturīgas ģimenes un tajās gan izteiktās, gan uztvertās pateicības jeb novērtējuma sajūta. Lūk daži būtiski secinājumi:

  Uztvertai pateicībai ir aizsargājoša iedarbība

  Augstāks apmierinātības līmenis bija tajās ģimenēs, kurās partneri gan izteica, gan prata uztvert pateicību. Taču, ja runājam par dažādiem ikdienas stresa faktoriem un finansiālo spriedzi, tad izteiktajai pateicībai bija īpašs aizsargājošs efekts. 
  Pat ja negatīva aura vai finansiālā spriedze ģimenē bija augsta, ja kaut viens no partneriem jutās novērtēts, attiecību kvalitāte laika gaitā nemazinājās.

  Stress ir lipīgs un negatīvi ietekmē jūsu veselību

  Stress ir ārkārtīgi lipīgs! Un pirmssvētku stress nav izņēmums, lai arī šķiet, ka ka vispakārt ir brīnumaina svētku noskaņa.
  Ja pāra attiecībās vienam no partneriem ir paaugstināts stress, tas būtiski ietekmē arī otru partnera psihoemocionālo veselību. Tiem pāriem, kuri slikti pārvalda stresu un ir naidīgi viens pret otru, piemēram, ir pārāk kritiski, sarurunājas paaugstinātā vai pauž savu neapmiernātību ar acu skatienu, paaugstināts ikdienas stresa līmenis un tas var izraisīt nepareizu hormonu darbību, veicināt hronisku iekasumu, negatīvi ietekmēt asinssiedienu un pat brūces, stresā esošiem cilvēkiem, dzīst daudz lēnāk. 
  Secinājums – saspringtas savstarpējās attiecības, strīdi un partnera neapmierinātība negatīvi ietekmē katra indivīda fiziko veselību!

  Stresam ir negatīva ietekme ilgtermiņā

  Stress mūs ietekmē ne tikai strīda dienā. Ja stress turpinās ilgstoši un nekontrolēti, tas nodrošina labvēlīgu augsni hronisku slimību attīstībai. Mūs var piemeklēt tādi veselības traucējumi, kā pastiprināts nogurums, dažādi iekaisīgie procesi, trauksme, gremošanas traucējumi un bezmiegs. 

  Arī pateicībai un novērtējuma sajūtai ir ilgtermiņa ietekme

  Dažādi ikdienas strīdi un stress par ģimenes materiālo stāvokli, negatīvi ietekmē pāra attiecības. Pateicība un novērtējuma sajūta nodrošina zināmu attiecību izturību ilgtermiņā. Pat tad, ja pārim ir ilgstošas komunikācijas grūtības, kamēr vien cilvēki šajās attiecībās jūtas novērtēti, viņu attiecības ir mazāk apdraudētas ilgtermiņā.

  Būsim pateicīgi un pateiksimies viens otram!

  Arī šajā pirmssvētku laikā novērtējiet sava dzīves drauga centienus! Pamaniet rūpes, uzsmaidiet, noglāstiet vai vienkārši sirsnīgi apskaujiet viens otru! Īpaši, ja jūsu attiecības piedzīvo stresu, atzinība un pateicība var būt ļoti, ļoti dziedējoša.

 • 19. decembris - Jaunais vitamīnu duets!

  Orthomol D3 + D2 Ziemassvētku iepakojums

  Orthomol Vitamīns D3+K2

  Mutē izsmidzināms aerosols imūnsistēmai un kaulu veselībai

  Neatkarīgi no tā, vai vēlies atbalstīt savu imūnsistēmu vai rūpēties par kaulu veselību – jaunais vitamīnu duets no Orthomol būs ideāls partneris. Mūsu imūnsistēma pastāvīgi strādā, un kauli, burtiskā nozīmē, nes mūsu ķermeni cauri dzīvei. Spēcīgā D3 un K2 vitamīna kombinācija palīdzēs ķermenim nevainojami tikt galā ar šiem ikdienas izaicinājumiem.

  Jaunums no Orthomol

  Orthomol Vitamin D3+K2 aerosols ir uztura bagātinātājs, kas stur D3 un K2 vitamīnus un ingvera ekstraktu. 

  • D vitamīns veicina pareizu imūnsistēmas darbību, normālu kalcija līmeni asinīs un uztur kaulu veselību. 
  • K vitamīns nodrošina pareizu asins recēšanu, kā arī rūpējas par kaulu veselību, aktivējot tādus proteīnus, kas nepieļauj kalcija izgulsnēšanos audos, bet iekļauj kalciju kaula struktūrā, paaugstinot kaulu mineralizācijas blīvumu. 
  • Ingvers rūpējas par imūnsitēmas pareizu darbību.

  Iedarbīgs vitamīnu duets imūnsistēmai un kaulu veselībai - Orthomol Vitamin D3+K2 aerosols:

  • Var dozēt individuāli, no viena līdz 4 pūtieniem dienā, 
  • Ātri un ērti lietojams,
  • Patīkama apelsīnu-piparmētru garša,
  • Nesatur krāsvielas, konservantus, cukuru, laktozi un lipekli.
 • 20. decembris - Spogulīt, spogulīt!

  Orthomol BeautyZiemassvētku iepakojums

  Veselības spogulis - mūsu āda

  • Cilvēka ādas svars var pārsniegt trīs kilogramus.

  • Ādas virsmas laukums var sasniegt pusotru līdz divus kvadrātmetru.

  • Mūsu āda satur 2-5 miljonus sviedru dziedzeru, kas nodrošina ķermeņa svīšanu.

  • Mirušo ādas šūnu svars dienas laikā ir 14 grami.

  • Āda pilnībā atjaunojas 28 dienu laikā.

  • Sasniedzot 35 gadu vecumu, dažādu uzturvielu saturs mūsu ādā pakāpeniski samazinās. 

  • Āda neļauj mums dehidrēties un zaudēt ūdeni, kas nepieciešams mūsu ķermenim, lai dzīvotu.

  • Ādai ir būtiska loma ķermeņa termoregulācijā: pateicoties asinsvadu mikrostruktūrām, tā nodrošina siltuma apmaiņu un līdzsvaru ar apkārtējo vidi.

  • Ādā ir sarežģīts receptoru tīkls, kas ļauj mums sajust apkārt notiekošo - apdegumu, aukstumu, vēju, siltumu, arī glāstus, kas rada īpašu prieka hormonu, ko sauc par oksitocīnu un kas mums ir absolūti nepieciešams, lai būtu laimīgi.

  • Ādai ir sava imūnā aizsardzība, kas ir īsta fiziska barjera, kas aizsargā no mikrobiem, vīrusiem un vides nelabvēlīgās ietekmes.

   

  Mūsu ādas novecošanās ātrums ir atkarīgs no 2 būtiskiem faltoriem:

  • Iekšējā novecošanās - iedzimtie/ģenētiskie faktori.
  • Ārējās novecošanās:
   • UV starojums,
   • Nesabalansēts uzturs,
   • Cigarešu, alkohola lietošana,
   • Vides toksīni, smalki putekļi, ķīmiskas vielas utt.,
   • Fizisks un mentāls stress. 

  Ja mūsu organismā kāda no uzturvielām trūkst, tas pamanāms uz mūsu ādas.

  • Ja trūkst A vitamīns, var veidoties sausās acis, parādās ādas zvīņošanās, lobīšanās un hiperkeratoze - biezs raga slānis, kas rodas paātrinātas epidermas šūnu dalīšanās vai raga šūnu pavājinātas atdalīšanās rezultātā.
  • B3 vitamīna jeb niacīna trūkums var izraisīt ādas izsitumus, dermatītu, matu izkrišanu. 
  • Biotīna jeb vitamīna B7 trūkums pamanāmākais simptoms ir trausli nagi, nagu šķelšanās un plāni mati, kā arī mutes čūlas vai plaisas mutes kaktiņos.
  • C vitamīna trūkuma gadījumā pasliktināta brūču dzīšana, ir sarkanas, tūskainas, asiņojošas smaganas.
  • Cinka trūkums var veidot seborejai līdzīgi ādas izsitumus, pinnes, akni, ekzēmu, dermatītu vai pat psoriāzi. Cinka trūkums rada novājinātu imūnsistēmu, kā rezultātā cieš arī mūsu āda, mati un nagi.
  • Āda tiek veidota no kolagēna šķiedrām un hialuronskābes molekulām. Tās piesaista ūdeni un ilgstoši nodrošina labu ādas tonusu, aizkavējot grumbiņu veidošanos. Kolagēna un hialuronskābes trūkums būtiski ietekmē sejas ādas un matu skaistumu!

  Āda, mati un nagi ir pirmie, kas atspoguļo mūsu kopējo veselību. Āda ir mūsu ikdienas uztura lieciniece.  Ja savā ēdienkartē pieļaujam ātros cukurus, kas diemžēl ir sastopami lielākajā daļā pārstrādātajos pārtikas produktos, āda un mati par to ziņos pirmie. 

  Tāpēc, praktizē veselīgus ieradumus, uzņem pietiekamas un pareizas uzturvielas, vairo mīlestību pret sevi un staro skaistumā ik dienu!

 • 21. decembris - Laiks dāvanām!

  Orthomol Ziemassvētku iepakojums

  Ienāc mūsu Facebook un Instagram lapā, kļūsti par sekotāju, atbildi uz jautājumu un piedalies konkursā. Dāvanā Orthomol vitamin C depo un jaunā grāmata - par fukcionālo medicīnu "Slimība kā ilūzija"!

  Lai veicas!

 • 22. decembris - Kuru izvēlēties?

 • 23. decembris - Linus Pauling (Lainuss Polings) 

  Orthomol Junior Ziemassvētku iepakojums

  Linus Pauling (Lainuss Polings) 

  Viņa vārds 20 gadsimta 60. gadu beigās skanēja tālu un skaļi. 
  Linus Pauling - amerikāņu ķīmiķis, bioķīmiķis, starptautiski atzīts ģēnijs, zinātnes erceņģelis, dabaszinātņu pravietis, ortomolekulārās medicīnas pamatlicējs. 

  Viens no 20. gadsimta ietekmīgākajiem zinātniekiem, viens no pirmajiem, kurš darbojās kvantu ķīmijas un molekulārās bioloģijas jomās. Linus Pauling 1954. gadā saņēma Nobela prēmiju ķīmijā. Cīnoties pret kodolieroču izplatīšanu, Linus Pauling kļuva par vienu no galvenajiem kodolizmēģinājuma aizlieguma parakstīšanas iniciatoriem. Par to 1962. gadā viņam tika piešķirta arī Nobela Miera prēmija. 

  Dalāmies ar dažiem Linus Pauling ortomolekulārās medicīnas institūta ieteikumiem par uzturvielām: lasi šeit.

 • 24. decembris - Priecīgus svētkus!

  Orthomol apsveikums svētkos

  2022.gads tuvojas savai izskaņai. 
  Vēlamies noslēgt šo gadu ar, mūsuprāt, svarīgākajiem 3 atslēgas vārdiem: zināt, darīt un ticēt!
  ⭐️ Jo vairāk mēs zinām par sevi, savu ķermeni un procesiem, kas tajā norit, jo vieglāk rūpēties par sevi, savu labsajūtu un veselību!
  ⭐️ Zināšanas nav nekā vērtās, ja tās neiet kopsolī ar darīšanu. Tāpēc darām: mācāmies, kustamies, priecājamies, vingrojam, dalāmies priekā un zināšanās.
  ⭐️ Un, protams, ticam! Ticība stāv pāri visam.

  Lai mierpilni un skaisti Ziemassvētki!
  Jaunajā gadā - zināt, darīt un ticēt!

  Paldies, ka iezvēlies Orthomol!