lv | ru | ee

Imūnsistēma

 • Vai uzturvielas „stimulē imunitāti”?

  Antra Briede, ārste, ortomolekulārās terapijas speciāliste /prakse@ortomol.lv/

  Domāju, ka tēzei par mūsdienu cilvēka vienpusīgo un uzturvielām nabadzīgo uzturu, kā arī paaugstināto uzturvielu patēriņu, piekritīs daudzi. Uztura dažādību galvenokārt nosaka augu valsts dažādība uzturā, kad dienas laikā tiek apēsti dažādi augi un to daļas: tādējādi cilvēks uzņem lielu daudzumu dažādu augu valsts bioloģiski aktīvo vielu, tostarp vitamīnus un mikroelementus. 

  Turpinājums šeit.

 • PAR C VITAMĪNU

  Antra Briede, ārste, ortomolekulārās terapijas speciāliste /prakse@ortomol.lv/

  Apgalvojums, ka C vitamīns ir vispazīstamākais no visiem vitamīniem, nebūs pārspīlēts. Tas ir drošs un efektīgs, un, kaut gan neaizvieto zāles, ir izcils profilakses līdzeklis un labs palīgs dažādu slimību ārstēšanā, tai skaitā pret saaukstēšanos. C vitamīna funkciju uzskatījums ir varen plašs, tomēr tas balstās uz 3 galvenajiem mehānismiem.

  Turpinājums šeit.

 • 8 padomi kā atbalstīt savu imūnsistēmu

  Vitamīni, vitamīni, vitamīni... 

  Vai ir vēl kādi līdzekļi kā varam palīdzēt savai imunitātei?

  Izrādās - ir. Un tas ir pavisam venkārši. Ieskaties!

   

  Turpinājums šeit.

 • 7 imunitātes supervaroņi

  Kā liecina novērojumi, mūsdienu cilvēks ir gatavs aizvien vairāk darīt savas veselības labā un to arī dara. Regulāras pastaigas, aukstumpeldes, treniņi sporta zālē un brīvā dabā, dārzeņi, pākšaugi un augļi ēdienkartē, astoņas stundas miega un hobijs atpūtai. Patiesībā, tas nemaz nav tik sarežģīti, ja esam iepazinuši sevi un izveidojuši sev piemērotu dienas ritmu. Tikai nereti piemirstam, ka palīgos vēl jāņem arī augstākās līgas spēlētājus – minerālvielas un vitamīnus, kas palīdz mūsu imūnsistēmai būt stiprai un atvairīt iespējamo infekciju uzbrukumu mūsu organismam.

  Kāpēc uzturvielas tik svarīgas?