LV RU EN

ORTOMOLEKULĀRĀ
medicīna

Ortomolekulārā medicīna ir zinātne par veselības saglabāšanu un slimību ārstēšanu, izmantojot dabiskās, visiem zināmās organisma funkcionēšanai nepieciešamās uzturvielas, tās tikai pareizi sabalansējot- lietojot atbilstošās devās un kombinācijās. Tātad, ortomolekulārā medicīna balstās uz zināšanām par to, ka cilvēka organisma veselības nodrošināšanai, aizsargspēju stiprināšanai, slimību profilaksei nepieciešamas uzturvielas noteiktā daudzumā un koncentrācijā, pie tam, uzturvielas nepieciešams uzņemt regulāri, ik dienas.

Ortomolekulārās medicīnas mērķis ir līdzsvarot organisma bioķīmisko disbalansu, tas ir, normalizēt pH līmeni, atjaunot mikrouzturvielu deficītus vai tikt galā ar dažādu organismā esošo kaitīgo vielu pārpalikumiem.

Pēdējos pārdesmit gados vairumam cilvēku organismā trūkst dažādas mikrouzturvielas (piemēram, vitamīns D, selēns, magnijs, bikarbonāta joni uc.) , tomēr, vairumā gadījumu tas ir nevis tāpēc, ka uzturvielas par maz tiek uzņemtas, bet gan tāpēc, ka pieaudzis organisma mikrouzturvielu patēriņš.

Nepieciešamais ikdienas uzturvielu daudzums dažādos dzīves posmos un situācijās ir atšķirīgs un tas ir atkarīgs no daudziem apstākļiem, piemēram, vecuma, ikdienas stresa līmeņa, slimībām, dzīves situācijām, zāļu lietošanas utt. Viena diēta visiem neder. Tāpat arī mikrouzturvielas- katrs gadījums ir individuāls, katram cilvēkam ir savas nepieciešamības.

Būtiski ir uzturvielas uzņemt ne tikai pietiekamā devā, bet arī pareizajās kombinācijās. Ne vienmēr ikdienai nepieciešamo uzturvielu daudzumu un kombinācijas iespējams nodrošināt ar sabalansētu uzturu. Tāpēc īpašām dzīves situācijām un slimību gadījumiem ir izveidoti ortomolekulārie produkti, kas satur nepieciešamos vitamīnus, minerālvielas, mikroelementus, augu valsts produktus, esenciālās taukskābes, probiotikas atbilstošās devās un kombinācijās.